Egy őshallgatónkkal beszélgettünk innovációról és egyetemi módszerváltásról. Lentről fölfelé, vagy föntről lefelé innováljunk? Hogy lehet megakadályozni a pályázati sikkasztásokat?
A háború mindent megváltoztat. Nemcsak fiatal emberek sorsát töri ketté, de a vétleneket és a kívülállókat is pályára állítja maga körül.
Ebben a különleges adásban egy, az anonimitását őrző, kárpátaljai gazdával beszélgettünk mezőgazdaságról, háborúról, mezőgazdaságról háború idején, bújkálásról, oligarchákról, olcsó gabonáról és mindenről ami csak eszünkbe jutott.
A generációváltás napjaink agráriumának egyik kulcsszava.
A problémakör azonban régebbi, mint gondolnánk, hiszen nehéz sokféle korú, tudású státuszú embernek egy cél érdekében megszerveződni. Ezt a témat Szun-Ce – A háború művészete c. könyve alapján dolgoztuk fel.
A dr. Sörös Csilla tanárnővel készített adásunk az egyetemi hallgatóknak kötelező, mindenki másnak pedig erősen ajánlott! Sokkal okosabban távoztunk az adásról, mint ahogy érkeztünk, ezt az élményt pedig másnak is melegen ajánljuk.
Ebben az adásban a régebbi adásokat jártuk körbe, megosztottunk pár kulisszatitkot az adások szervezése körül és értékeltük, hogy vajon „jól öregedett”-e az anyag.